Operacja zeza w Katowicach

19 maja 2018 roku Ewelinka została poddana operacji zeza w Centrum Medycznym MAVIT w Katowicach. Operację przeprowadziła Pani dr n. med. Ewa Wójcik z Centrum Leczenia Zeza w Krakowie.

Operacja na szczęście przebiegła pomyślnie. Pobyt na oddziale był przyjemny, opieka medyczna bez zarzutów. Wszystko odbyło się profesjonalnie.

Czas przygotowania do operacji jest dość długi, kilka godzin.

Oczekiwanie na przyjęcie na oddział

Przyjęcie na oddział było o godzinie 9 a operacja dopiero o 14. Operacja trwała prawie godzinę czasu a po niej trzeba było zostać na oddziale jeszcze dwie godziny. Przed operacją Ewelinka otrzymała częściowe znieczulenie w formie „głupiego Jaśka” a potem ogólne.

PRZED operacją

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po operacji Ewelinka nie wyglądała najlepiej, bardzo płakała, była roztrzęsiona i niespokojna. Trudno było ją wyciszyć i położyć spać aby odpoczęła.

PO operacji

Jeszcze przez kilka następnych dni Ewelinka była nerwowa, niezadowolona i mało radosna. Wszystko ją bolało. Operowane prawe oko było całe zaczerwienione i zaropiałe. Ewelinka na początku nie mogła jego otworzyć. Dla lepszego komfortu patrzenia przez pierwsze dwa tygodnie nosiła okulary przeciwsłoneczne.

Po wyjściu z Centrum udaliśmy się na krótkie zwiedzanie miejsca pobytu w  Katowicach.

Czas rekonwalescencji trwał 4 tygodnie, jednakże do ćwiczeń ruchowych Ewelinka wróciła dopiero po 6 tygodniach.

Obecnie po operacji śladu nie ma. Oko już nie zezuje. Ewelinka jest znowu radosna i uśmiechnięta. I oczywiście ma PIĘKNE OCZY. Aniołek kochany 🙂

3 myśli na temat “Operacja zeza w Katowicach”

    1. Dziękuję za miłe słowa. Ewelinka miała operację w wieku nie całych czterech lat. Operację zniosła bardzo ciężko i jeszcze po operacji dwa tygodnie były bardzo trudne. Potem już było coraz lepiej. Obecnie efekt utrzymuje się i dzięki tej operacji Ewelina ma możliwość widzenia obuocznego. Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *