Orteza HKAFO

Pod koniec maja tego roku Ewelinka odebrała zamówioną wcześniej ortezę HKAFO z firmy MyWam. HKAFO – ogólnorozwojowa orteza biodrowo-kolanowo-skokowo-stopowa. Aparat dzięki swojej budowie umożliwia stabilizację kończyn dolnych, miednicy oraz tułowia podczas pionizacji i reedukacji chodu. Wykonywany jest na podstawie indywidualnych miar dla każdego pacjenta.

 

Nazwa ortezy bardzo długa i dziwna a jej wygląd przerażający. Na szczęście tylko na pierwszy rzut oka orteza wydaje się straszna. Używanie jej na co dzień zmienia myślenie. Kilka a może nawet kilkanaście minut trzeba poświęcić aby dziecko dobrze zapiąć w ortezę HKAFO. A potem to już sama przyjemność, stanie, chodzenie, rozciąganie…

Ewelinka bardzo szybko i praktycznie bezproblemowo zaczęła używać tej ortezy. Jej nóżki pod kolanami są trochę słabo rozciągnięte dlatego taka orteza będzie dla niej myślę, że dobrym rozwiązaniem aby uniknąć  przykurczy mięśni. Mam taką nadzieję a czy tak właśnie będzie to się okaże w przyszłości. Póki co trzeba wprowadzić używanie tej ortezy do codziennych zajęć a o ewentualnych efektach będę pisać na bieżąco.

Orteza jest w całości refundowana przez NFZ a jej cena to 2600 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *