Pionizator GAZELLE PS

Od marca 2019 roku Ewelinka korzysta z nowego pionizatora statycznego GAZELLE PS.

 

Pionizator statyczny, jak sama nazwa wskazuje to urządzenie przeznaczone do biernej pionizacji dziecka. Podczas tego procesu następuje adaptacja zmysłu równowagi, organów wewnętrznych oraz układu krążenia do nowych warunków i do większego obciążenia. Odpowiedni system zabezpieczeń, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, a zarazem swobodę ruchu w obrębie kończyn górnych.

Dzięki niemu Ewelinka może brać udział w zajęciach edukacyjnych i terapii a także korzystać z niego podczas swobodnej zabawy.

 

Najważniejszym jednak celem zastosowania tego pionizatora jest możliwość ustawienia nóg dziecka w odwiedzeniu do 30*. Taka pionizacja może zapobiec zwichnięciu bioder. Ewelinka obecnie ma stan zagrożenia, jej biodra są na granicy podwichnięcia, dlatego w jej sytuacji systematyczna pionizacja w takim urządzeniu w pełnym odwiedzeniu nóg jest konieczna.

Obecnie Ewelinka przyzwyczaja się do Gazelli, niestety nie jest to dla niej łatwe. Wręcz bardzo trudne, trochę płacze. Rozciąganie nóg, ustawienie bioder w odpowiedniej pozycji jest bardzo bolesne. Dlatego trzeba systematycznie i powoli przyzwyczaić jej ciało do takiego stania.

Zakup pionizatora został dofinansowany przez NFZ, PCPR i Fundację Radia ZET. Serdecznie dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *