Grudziądz – turnus rehabilitacyjny 8

Na początku maja 2017 roku  Ewelinka wraz z mamą po raz ósmy uczestniczyła w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku OPUS II w Grudziądzu. Grafik zajęć jak zwykle rozbudowany. Codziennie odbywała się terapia ręki, terapia psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna. Ponadto rehabilitacja ruchowa metodą NDT Bobath i ogólnorozwojowa. Rano przed zajęciami mama ćwiczyła z Ewelinką Vojtę oraz po południu jeszcze dwa razy.

W oczekiwaniu na ćwiczenia …
Rehabilitacja ruchowa

 

 

 

 

 

 

 

Wieczorem o 18.00 odbywały się zajęcia hipoterapii oczywiście we Fletnowie w ośrodku Pasja. Spacer po lesie, świeże choć dość chłodne powietrze było urozmaiceniem i odpoczynkiem dla Ewelinki po ciężkim dniu rehabilitacji.

Hipoterapia
Wspólnie z mamą

 

 

 

 

 

 

 

Pobyt w Grudziądzu był pracowity i intensywny ale jednocześnie rozwijający. Terapia i rehabilitacja „nie idą w las”, ich skuteczność daje Ewelince szanse na rozwój osobisty, poznawczy i ruchowy. Warto systematycznie  ćwiczyć, nie poddawać się. Trudno dla matki jest zachować konsekwentność w działaniu i być jednocześnie mamą i rehabilitantem, ale TAK TRZEBA. Nie ma innej, lepszej i skutecznej drogi w pokonywaniu kolejnych szczebli porażenia mózgowego.

Doskonalenie umiejętności picia

Następny planowany turnus już niebawem, w czerwcu 🙂

Jedna myśl na temat “Grudziądz – turnus rehabilitacyjny 8”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *