Grudziądz – turnus rehabilitacyjny 7

20 marca 2017 roku Ewelinka po raz kolejny rozpoczęła dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Opus II w Grudziądzu. Harmonogram zajęć podobny do poprzedniego turnusu. Rehabilitowana była metodą NDT Bobath przez Panią Justynę, metodą Vojty przez swoją mamę oraz uczestniczyła w terapii psychologicznej, pedagogicznej, zajęciowej. Ponadto miała rozluźniający masaż kończyn górnych i dolnych.

 

Popołudniami korzystała z hipoterapii we Fletnowie koło Grudziądza.

Pobyt był intensywny. Ewelinka była dzielna i przetrwała do końca z uśmiechem na twarzy. Z reguły umie już współpracować i nie płacze ani nie krzyczy. Często okazuje swoje zadowolenie zwłaszcza na terapiach zajęciowych. Na ćwiczeniach też stara się być aktywna.

 

Zdarza się coraz częściej usłyszeć od terapeutów pochwałę. Wyrażają zadowolenie z pracy z Ewelinką. Dla nich jest dzieckiem rokującym, ma potencjach, który trzeba cały czas z niej wydobywać. A ja jako matka jestem bardzo dumna ze swojej córki i jest mi bardzo przyjemnie, kiedy słyszę pozytywne komentarze dotyczące mojego wychowania i mojej pracy, jaką wkładam w rozwój Eweliny. A tej pracy jest ogrom. Pierwsze ćwiczenia z Ewelinką codziennie zaczynam o 6.30 🙂

Wierzę, że sumienna praca i konsekwencja w terapii przyniesie oczekiwane efekty. Trzeba jednak dużo czasu, żeby do tego dotrzeć. Dziecko z mpd rozwija się bardzo powoli ale na szczęście Ewelinka cały czas idzie do przodu :)))

Następny planowany turnus w maju tego roku.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *