Rehabilitacja w Warszawie

W poniedziałek 22 stycznia 2018 roku po dwumiesięcznej przerwie Ewelinka ponownie uczestniczyła w zajęciach ruchowych z Panią Asią – terapeutką Vojty w ośrodku Manus Medica w Warszawie. Tym razem do stolicy pojechała w powiększonym składzie rodzinnym. W podróży towarzyszyła jej oprócz mamy i taty siostrzyczka Basia. To już druga taka wspólna kilkunastogodzinna wycieczka.

W oczekiwaniu na ćwiczenia Vojty

 

Ewelinka wspaniale zaprezentowała swoje wypracowane umiejętności ruchowe. Jest bliska pozycji siedzącej, na kolanach z podporem i bez. Nogi ułożone w „literkę w”. To typowy siad dla dzieci z mpd. Jest im łatwiej w takiej pozycji funkcjonować niż w siadzie skrzyżnym czy rozkrocznym. Ewelinka codziennie ćwiczy tą pozycję, systematycznie z mamą zaczęła od października 2017 roku. W grudniu wieczorami z tatą w formie zabawy na łóżku utrzymywała się w siadzie z podporem i za chwilę leciała w przód. Jeszcze wymaga pomocy i kontaktu z drugą osobą, która nieznacznie ją przytrzyma. Mimo upadków Ewelinka nie poddaje się i jest bardzo chętna przyjmować tą pozycję, lubi ją ćwiczyć przed lustrem na stole lub na łóżku. Póki co próbuje na dywanie jednakże na razie jej nie wychodzi.

Pani Asia wprowadziła zmiany do aktualnych ćwiczeń. Ewelinka będzie ćwiczyć pozycje ze swoją mamą trzy razy dziennie. Ostatnio nie jest chętna do Vojty, buntuje się i bardzo walczy. Mam nadzieję, że to okres przejściowy i wróci do formy.

Następne spotkanie już za trzy tygodnie 🙂

 

4 myśli na temat “Rehabilitacja w Warszawie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *