Basen

Ewelinka swoją przygodę z basenem rozpoczęła już w wieku 6 miesięcy.

Uczestniczyła w cyklu 20 zajęć nauki pływania dla niemowląt w Szkole Pływania – „Na Fali” prowadzonej przez Magdalenę Górecką w Gdańsku.

http://www.nafali.gda.pl/

 

 

 

 

 

Od listopada 2016 roku Ewelinka regularnie uczęszcza na basen solankowy w Ośrodku Terapii Edukacji i Aktywizacji Sportowej dla Dzieci w Uzdrowisku Sopot.

http://terapiaisport.pl/

81-731 Sopot
ul. Bitwy pod Płowcami 67 (budynek SKŻ)

Kontakt telefoniczny:
539621647 – Biuro
604 593 994 – Prezes Fundacji

Jednym z głównych atutów Ośrodka jest nowoczesny basen solankowy z sopockimi źródłami solankowymi. Solanka sopocka wypływa samoistnie ze Zdroju Św. Wojciecha w Sopocie z głębokości 800 m. Dzięki wzbogaceniu minerałami, ma dobroczynne właściwości dla skóry, kości i organów wewnętrznych. Sopocka solanka mineralizuje organizm przez skórę. Wpływa na efektywne nawilżenie i elastyczność, doskonale zmiękcza naskórek oraz skutecznie poprawia kondycję skóry. Temperatura wody wynosi 32°C, a jej stężenie wynosi 2,5 %. Wymiary basenu 3,8 m x 8,50 m, głębokość 130 cm.

Ewelinka uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych metodą Halliwicka.

Jest to unikalna metoda terapii wodnej dla osób niepełnosprawnych szczególnie z zaburzeniami pochodzenia neurologicznego, słuchu, wzroku jak również z zaburzeniami emocjonalnymi.
W trakcie terapii możliwe jest odkrycie i uruchomienie nowego potencjału ruchowego, niejednokrotnie większego w środowisku wodnym niż w warunkach tzw. normalnych na lądzie.

Zajęcia prowadzone są w maksymalnie 7 osobowych grupach. Opiekun wchodzi do basenu i ćwiczy razem z dzieckiem.

Zajęcia trwają 0,5 godziny.

Zajęcia metodą Halliwicka są prowadzone przez certyfikowanych instruktorów. W Ośrodku, zajęcia prowadzi Pani Katarzyna ZiółkowskaBarbara Hlavaty .

Opracowanie na podstawie informacji ze strony ośrodka