Dwutygodniowy turnus Vojty w Manus Medica w Warszawie

W poniedziałek 3 lipca 2017 roku Ewelinka po raz trzeci rozpoczęła dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w ośrodku Manus Medica w Warszawie.

Grafik zajęć obejmował codziennie trzy sesje po pół godziny Vojty oraz jedną sesję – 45 minut, integracji sensorycznej.

Ćwiczenia Vojty
Ćwiczenia Vojty
Ćwiczenia Vojty

Turnus zwalnia mnie, mamę Ewelinki z ćwiczeń Vojty. Taki rodzaj turnusu jest odpoczynkiem dla rodzica. To terapeuci ćwiczą cały program dzienny Vojty. Huraaaaaa 🙂

Integracja sensoryczna
W oczekiwaniu na zajęcia

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia prowadzili:

a) terapeuci Vojty: Pani Asia Surowińska, Pani Magda, Pani Iwona i Pani Aldona oraz Pan Marcin

b) terapeuci integracji sensorycznej: Pani Ania, Pani Anita i Pani Aldona.

Ewelinka w pierwszym tygodniu na turnusie przebywała z tatą a w drugim z mamą. Pobyt z tatą zaprocentował, Ewelinka była skupiona na zajęciach i w ogóle nie marudziła. Tatuś sprawdził się super i zasłużył na medal. Terapeuci byli zachwyceni i cały czas chwalili takiego ojca, który zajmował się córką doskonale. Nie spóźniał się na zajęcia, zawsze dbał o córkę, ubierał ją w sukienki, czesał fryzury, pielęgnował. Ewelinka była cały czas radosna, że w końcu tatę miała tylko na wyłączność.

Tata z córcią

 

Pobyt z mamą również należał do przyjemnych. Ewelinka dużo spacerowała i korzystała z pięknej pogody. Bawiła się z innymi dziećmi również uczestniczącymi w turnusie. Pomimo lekkiego zmęczenia miała dużo energii, była wyspana i wypoczęta. W końcu w okresie wakacji nie musiała rano wstawać, zajęcia zaczynała dopiero o 10.

Mama z córcią

 

Nocleg udało się nam wykupić w akademiku Eden należącym do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

SGGW

Teren akademików znajdował się bardzo blisko miejsca rehabilitacji, 10 minut jazdy samochodem. Warunki mieszkaniowe takie jak w akademiku, studenckie. Pokój jednoosobowy z dostępem do łazienki w segmencie (z innym studentem). Budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych a pokój znajdował się na parterze. Podsumowując SUPER warunki.

Teren akademików
Akademik EDEN

 

 

 

 

 

 

 

Pokój jednoosobowy
Łazienka w segmencie
Pokój w akademiku

 

 

 

Wyżywienie wykupywałyśmy na mieście, bardzo smaczne zestawy obiadowe w „Kucharek sześć” niedaleko ośrodka manus. Ponadto jakieś pierogi, naleśniki itd, bez większych problemów udawało się zjeść smacznie i tanio.

Odpoczynek …

 

 

 

 

 

 

Czas pomiędzy ćwiczeniami wypełniony był spacerami gdyż pogoda dopisała, było bardzo słonecznie i gorąco wręcz upalnie.

 

Cały pobyt okazał się satysfakcjonujący zarówno dla Ewelinki a jeszcze bardziej dla jej mamy. W końcu po całym roku intensywnych ćwiczeń mogłam sobie odsapnąć, odpocząć i nabrać nowej energii na kolejny rok.

Ewelinka na koniec turnusu otrzymała MEDAL za wspaniałą współpracę w ćwiczeniach. Ewelinka usłyszała bardzo dużo pochwał za wspaniałe osiągnięcia uzyskane w wyniku swojej ciężkiej pracy nie tylko przez te dwa tygodnie ale przez cały rok. Ewelinka jest bardzo dzielną dziewczynką. Mama jest z niej bardzo dumna i oczywiście tata również 🙂

BRAWO Ewelinka !!!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *