Prośba o pomoc – Fibrotomia

W imieniu naszej córeczki Ewelinki zwracamy się z prośbą o dofinansowanie do

ZABIEGU OPERACYJNEGO Z ZASTOSOWANIEM METODY ULZIBATA – FIBROTOMI.

Największym problemem Ewelinki są RĘCE bez których nie ma możliwości żyć samodzielnie. Już w brzuszku u mamy Ewelinka była niedotleniona z powodu infekcji układu moczowego i bakterii E-Coli. Urodziła się z przykurczem rąk. Jej ręce są sztywne, napięte i bardzo ograniczone ruchowo. Ewelinka nie jest w stanie podnieść swoich rąk nawet na  wysokość twarzy i np. chwycić się za nos czy pogłaskać po policzku. Z każdym dniem jest coraz gorzej. Rehabilitacja, ćwiczenia, terapia, masaże, ostrzykiwanie botuliną przynoszą efekty jednakże są one bardzo małe.

Ratunkiem dla Ewelinki na uzyskanie sprawności rąk jest zabieg operacyjny z zastosowaniem metody Ulzibata – fibrotomia. Usunięcie przykurczy mięśni i bólu jest kolejnym etapem programu leczniczo-rehabilitacyjnego Ewelinki. Zabieg ten daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwala uzyskać nowe lub poprawić poprzednie umiejętności motoryczne. Dzięki niemu Ewelinka ma szansę na samodzielne podniesienie rąk do góry aby móc przytulić się do mamy i taty. Ma szansę na samodzielną manipulację swoimi rączkami, samodzielne spożywanie posiłków i na samodzielną zabawę zabawkami.

Zabieg zostanie przeprowadzony na terenie Szpitala CenterMed w Krakowie. Pełen koszt zabiegu wynosi 13 000 zł. Kwota ta przekracza nasze możliwości finansowe, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe i pomoc, która umożliwi kontynuowanie programu terapeutycznego.

Z podziękowaniami

Mariola i Roman Sypiańscy – rodzice Ewelinki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *