Bartoszyce Turnus rehabilitacyjny „9”

Na początku września Ewelinka wraz z mamą spędziła dwa tygodnie na turnusie rehabilitacyjnym w Bartoszycach, na oddziale Rehabilitacji Dziecka i Terapii Matki.

szpital-w-bartoszycachp1020205

 

 

 

 

Ewelinka została przyjęta do oddziału po raz dziewiąty, celem kontynuacji usprawniania. Ćwiczona była metodami Vojty i NDT Bobath, ponadto miała zabiegi fango na kończyny górne i dolne oraz bioptron na okolicę międzyłopatkową i na nadgarstki.

Poniżej sala do ćwiczeń Vojty, świetlica oraz kuchnia-pokój dla mam.

p1020218

p1020213p1020210

Według terapeutów Ewelinka chętnie podejmuje proponowane aktywności zabawowe i współpracę z terapeutą. Jest pogodna, właściwie zainteresowana otoczeniem, koncentruje uwagę przy wykonywaniu czynności manipulacyjnych. Ewelina reaguje na swoje imię, prezentuje proste gesty, wskazuje części ciała, naśladuje mowę dorosłych, zaczyna wskazywać znajome przedmioty na obrazkach. Widoczny jest rozwój zmysłu poznawczego.

W wyniku rehabilitacji ruchowej Ewelinka ma luźniejsze dłonie i całe ręce, chętniej utrzymuje nadaną pozycję czworaczą na przedramionach.

p1030700p1030713Po dwóch tygodniach ciężkiej pracy Ewelinka wraz z rodzicami, dziadkami, kuzynką i ciocią, zrelaksowała się na Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Trzy godziny pluskania się w basenach i jacuzzi były bardzo wyczerpujące ale jednocześnie dały odprężenie i przyjemność.

termy-warminskie-2 termy-warminskieTermy Warmińskie są pierwszym ośrodkiem termalnym zlokalizowanym na północy Polski, w Lidzbarku Warmińskim. Obiekt termalny w wyjątkowy sposób łączy wysoki standard usług hotelowych z bogatą ofertą SPA.  To doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności. Obiekt składa się z części sportowej i rekreacyjnej, w której korzystać można z szeregu atrakcji wodnych. Są to m.in. baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także strefa saun.

Następny turnus w Bartoszycach jest planowany pod koniec listopada. Mam nadzieję, że wtedy również odwiedzimy Termy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *