Grudziądz – turnus rehabilitacyjny 9

W terminie od 12 do 23 czerwca 2017 roku Ewelinka po raz kolejny przebywała na turnusie w Grudziądzu.

Plan zajęć jak zwykle bardzo napięty. Pierwsze zajęcia Vojty z mamą o 6.30. Później od 8 do 12 terapie: pedagogiczna, logopedyczna, psychologiczna, terapia manualna i masaż całego ciała oraz rehabilitacja ruchowa. Między 12 a 15 drzemka i dalej po południu ćwiczenia Vojty jeszcze dwa  razy. Wieczorem o 18.00 cykl zajęć na koniu we Fletnowie.

Terapia z pedagogiem

Terapia z pedagogiem

 

Każda terapia czy rehabilitacja trwa pół godziny. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć, tak też robimy i w konsekwencji Ewelinka nie ma czasu na nudę. Na szczęście ona lubi te zajęcia, dzięki nim rozwija swoje dość ograniczone możliwości ruchowe i poznawcze.

Terapia manualna

 

Czas pobytu w ośrodku jest bardzo dobrze wykorzystany. Dziecko pracując rozwija się w różnych sferach. Terapia i rehabilitacja daje szansę osobie niepełnosprawnej i jej rodzinie na lepsze życie, bardziej samodzielne.

Rehabilitacja ruchowa
Masaż kończyn dolnych

 

 

 

 

 

 

 

Terapia z psychologiem

Kontakt z innymi rodzicami i ich dziećmi przebywającymi na turnusie jest bardzo pomocny. Można porozmawiać na różne tematy, w grupie jest łatwiej ogarnąć się w problemie niepełnosprawności swojego dziecka.

Mama z córcią 🙂

Koniec czerwca to początek WAKACJI. W związku z tym należy się przerwa od turnusów w Grudziądzu. Najbliżej planowany wyjazd dopiero w październiku 🙂

Buziaki od Ewelinki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *